Svjetski dan učitelja

Povodom Svjetskog dana učitelja, Upravni odjel za samoupravu, upravu i društvene djelatnosti Grada Pazina u ponedjeljak je, 5. listopada 2015. godine, organizirao proslavu Svjetskog dana učitelja. U dvorani „Istra“ u Spomen domu podijeljeni su prigodni pokloni i priznanja za prosvjetare jubilarnog broja godina radnog staža od 10 do 35.

Program je otvorila vokalna skupina „Rožice“ iz Gimnazije i strukovne škole „Jurja Dobrile“ pjesmama „Meni trebaš ti“ i „Čija je ono divojka“ pod vodstvom profesorice Marice Ursić, a nakon njih nastupili su učenici naše škole, harmonikaši Martin Tomišić i Deni Erik te Karla Bravar koja je recitirala pjesmu Drage Gervaisa „Na kafe“.

Prisutnima se obratio i gradonačelnik Grada Pazina Renato Krulčić koji je istaknuo vrijednost učiteljskog poziva i djelovanja obrazovanja  na razvoj društva, ali i pojedinca i obitelji kao stupa društva.

Prije samog kraja, svoju knjigu „Priče iz Libije“, te osobno iskustvo iz te zemlje prenijela je prisutnima Mejreme Reuter, učiteljica koja radi u siromašnim pokrajinama svijeta i koja je svojim govorom nadahnula prisutne učitelje i profesore.

Preuzeto: http://www.pazin.hr/svjetski-dan-ucitelja-mirjana-gulja-eda-uljanic-rino-fabris-dusica-dorcic-i-slavica-zuzic-proslavili-35-godina-prosvjetnog-rada/#more-10757

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 7. 10. 2015.