Međunarodni dan tolerancije

Danas, 16. studenog 2015. godine obilježili smo Međunarodni dan tolerancije. Nekoliko minuta prije podne, učenici su sa svojim učiteljima izašli u školsko dvorište gdje su formirali redove držeći u rukama dugine boje koje simboliziraju toleranciju.

S obzirom da je današnji dan proglašen i Danom žalosti, učenici su minutom šutnje, u vrijeme kada se oglasila gradska sirena, odali počast žrtvama terorističkog napada koji se u petak dogodio u Parizu.

Osim zajedničke fotografije koju smo realizirali u suradnji s djelatnicima Fotocentra Pazin, učenicima je pročitan tekst o važnosti tolerancije u svakodnevnom životu s naglaskom na činjenicu da mir počinje i prestaje samo u našim srcima i da smo svaki za sebe, svakog dana, odgovorni za vlastite odluke i postupke.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 16. 11. 2015.