Dramska radionica Dijalog i fokus za učitelje

U Matičnoj školi Pazin održana je dramska radionica za zainteresirane učiteljice pod nazivom Dijalog i fokus koju provodi Ivana Marijančić iz Udruge Kreativan trening

Cilj navedene radionice, koja je koncipirana kao intenzivan edukacijski trening, je prvenstveno osobni razvoj kroz vježbanje kreativnih zadataka. Sudionice su kroz igru imale priliku osvijestiti važne momente za kreativan razvoj i nastup s ciljem pronalaska elemenata koje kasnije mogu uvesti u dinamiku svog rada. Radionica je posebno korisna učiteljima koji vode dramske i recitatorske skupine, ali i svima ostalima koji vole ili žele unositi dinamiku u nastavu kroz kreativne vježbe.

Posebno oduševljenje i zabavu predstavljao je rad na fokusu i njegovo prenošenje na scenu kojeg su sudionice vježbale noseći neutralnu masku, a nakon toga i crvene noseve.

Osim osvještavanja elemenata vlastitog nastupa, elementi ove radionice su i principi koji se mogu koristiti kod kreiranja predstava.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 16. 3. 2016.