Crveni križ u plavom okviru

Gradsko društvo Crvenog križa organiziralo je eko akciju čišćenja prostora uz pazinski potok u sklopu projekta Crveni križ u plavom okviru. U čišćenju su sudjelovali aktivisti Crvenog križa, udruge „Agropadova“, učenici pazinskog Kolegija, Eko grupa naše škole i 3.a razred. U akciji je sudjelovalo oko 60 učenika i mladih, a prikupljeno je oko 340 kg raznog otpada.

Bila je to završna akcija projekta tijekom kojeg je Crveni križ Pazin provodio i eko radionice s učenicima razredne nastave naše Škole i djecom iz vrtića, a sve u cilju promicanja ekološke osviještenosti s naglaskom na razvoj pozitivne navike očuvanja okoliša, postupanja s otpadom i samozaštite. Održano je ukupno 8 radionica na kojima je sudjelovalo 189 učenika i djece vrtićke dobi.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 12. 5. 2017.