Međunarodni dan osoba s invaliditetom – 3. prosinca

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se 3. prosinca. To je tako od 1993. godine kada je Komisija za ljudska prava UN-a pozvala zemlje članice na obilježavanje tog datuma s ciljem postizanja jednakosti u ostvarivanju ljudskih prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu.

Važno je promicanje razumijevanja problematike invaliditeta i mobilizacije, podrške koja omogućuje dostojanstvo, ostvarenje prava i dobrobiti osobama s invaliditetom provedbom kroz nacionalne, regionalne i globalne napore, kao i podizanje svijesti o veličini i posljedicama invaliditeta za osobu i društvo u cjelini.

Učiteljice Jasmina Franković Pamić i Tamara Brečević te Ana Juričić edukacijski rehabilitator - stručni suradnik s učenicima Posebnog razrednog odjela posjetile su Udrugu osoba s intelektualnim teškoćama Istre – Poludnevni boravak Pazin. Učenici i korisnici zajedno su izrađivali ukrase za bor. Svi su bili vrijedni i uživali su u zajedničkom druženju.

objavio: Slađana Jukić   datum: 4. 12. 2017.