E-twinning projekt „20 dana dobrote“ u 2.a

E-twinning projekt „20 dana dobrote“ trajao je od 28. studenog do 22. prosinca 2017. godine.

Ciljevi koje smo realizirali kroz ovaj projekt su:

Aktivan i odgovoran član razreda, škole i lokalne zajednice koji poznaje i poštuje vrijednosti osobnog i zavičajnog identiteta te prihvaća različitosti, poštujući tradicionalne okvire (Advent). Učenik koji uočava potrebe svakog člana zajednice i nastoji se aktivno uključiti i sudjelovati nudeći vlastita „zrnca dobrote“ i na taj način utječe na vlastitu sredinu.

Kroz plan aktivnosti koji su učenici sami osmislili, a zajednički ga izradili u obliku kalendara, realizirane su male svakodnevne aktivnosti u kojima smo uživali uključivši obitelji, ostale učenike u školi i širu društvenu zajednicu.

Neke od aktivnosti su: izrada Božićnih čestitki i čestitanje paralelnim odjeljenjima diljem Lijepe naše, izrada prigodnih blagdanskih ukrasa za prodaju na Božićnom sajmu, doniranje sakupljenih novčanih sredstava Udruzi tjelesnih invalida Pazina, aktivnosti koje raduju svako dijete (Dan crtića, Dan slatkiša, Dan zagrljaja, Dan bez svađe…).

Posebno zahvaljujem roditeljima koji su svojim učešćem pridonijeli i pomogli u realizaciji, jer bez njih sve to ne bi bilo na takvoj razini.

Projekt je završen zadnjeg dana nastave u 1. polugodištu, bez torbi i knjiga, u radosnom raspoloženju, a kao šlag na kraju pogledali smo prekrasnu kreativnu priredbu učenika naše škole.

Bogatiji duhom, saznanjem da smo posijali svoja zrnca dobrote uokolo i mirno smo mogli na zaslužene zimske praznike.

Evo i linka putem kojeg se može vidjeti smo sve bili:

Elena Brajković, učiteljica

objavio: Slađana Jukić   datum: 15. 1. 2018.