Učiteljici Jadranki Rak Červar uručena nagrada za životno djelo!

Pod pokroviteljstvom Grada Pazina, a u organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Pazina, u polivalentnoj dvorani Školsko-gradske sportske dvorane u Pazinu, 21. veljače održano je Proglašenje najboljih sportaša Grada Pazina za 2017. godinu.

Posebno je dojmljivo bilo pri dodjeli nagrade za životno djelo učiteljici tjelesne i zdravstvene kulture u pazinskoj osnovnoj školi – Jadranki Rak Červar.

Na direktan ili indirektan način, gotovo svih koji su se sinoć zatekli na ceremoniji proglašenja tiče se dojmljiva sportska priča Jadranke Rak Červar, stvarana više od 40 godina. Nagrada za životno djelo najmanje je što pazinska sportska obitelj može učiniti za učiteljicu tjelesne i zdravstvene kulture u pazinskoj osnovnoj školi, gdje je prve radne sate odradila još 1977. godine.

Tijekom svih ovih godina u nastavi, vodi i izvannastavne aktivnosti, atletiku, kros, rukomet i odbojku. Kontinuirano sa svojim učenicima sudjeluje na gradskim, županijskim i državnim natjecanjima, ali i međunarodnim susretima.

Učiteljica Jadranka Rak Červar (desno) zajedno s Ravnateljicom škole (lijevo)

Treba spomenuti da su učenice škole koje je pripremala za natjecanja često bile proglašavane najboljim sportašicama grada. Svojim zalaganjem i postignutim rezultatima naša je učiteljica pridonijela ukupnom uspjehu SŠD Mladost.

Neizmjerno smo ponosni i od srca čestitamo!

Članak djelomično preuzet sa službenih stranica Grada Pazina

objavio: Slađana Jukić   datum: 1. 3. 2018.