Svjetski tjedan Svemira

1.a razred OŠ Vladimira Nazora iz Pazina uključio se u obilježavanje Svjetskog tjedna Svemira.

Aktivnosti koje smo proveli:

1. Proučavali smo svemir i astronaute tako što su učenici donijeli knjige o svemiru.
  2. Pročitali smo da su se astronauti pripremali kružnim treninzima kako bi poboljšali svoju kondiciju, pa smo u suradnji sa prof. kineziologije Paolom Maligecom odradili kružni trening.
  3. Na satu likovne kulture povezali smo sadržaje iz Matematike i izradili rakete.
  4. U goste smo pozvali roditelja Ivicu Šurana koji puno toga o svemiru zna i on nas je poučio o planetima, asteroidima, Mjesecu i teleskopu.
  5. Saznali smo da su se astronauti pripremali u jamama, penjući se pa smo gostovali u klubu ''Hiperaktiv'' iz Pazina gdje smo se morali penjati kako bismo pronašli planete Sunčevog sustava.
  6. Na kraju je uslijedilo predavanje učiteljice Fizike i Matematike, ujedno i bake jednog našeg učenika koja je učenike upoznala s prvim ljudima u svemiru, kako su se kretali, razgovarali i s prvom raketom koja je poletjela na Mjesec.

Učenici su i kod kuće sa svojim roditeljima izrađivali rakete, svemirske letjelice, Sunčev  sustav… od papira, kartona, lego kocaka. Bio je to zanimljiv tjedan s puno aktivnosti.

Hvala svima koji su pomogli u realizaciji!

Tatjana Maligec – učitelj savjetnik

objavio: Slađana Jukić   datum: 18. 10. 2018.