Svjetski dan hrane – 16. listopada 2019.

Svake godine 16. listopada obilježava se Svjetski dan hrane koji je proglasila Svjetska zdravstvena organizacija. Kako bi svježe voće i povrće kao glavni izvor vitamina trebalo biti dio svakodnevne prehrane 8.b i 8.c su na zajedničkom Satu razrednika “smućkali” sokove i smoothije od jabuka, banana, šumskog voća, mrkvi i raznih sjemenki.

Neki su rezuckali, neki gulili, neki mućkali, a neki posluživali razne ukusne napitke. Okus se nije svima svidio budući da se nije koristilo nikakvih dodatnih zaslađivača. Za one koji su čekali organiziran je kviz općeg znanja. Svi su se lijepo zabavili i podružili, a na kraju su i pomogli svojim razrednicama, Dušanki Tomić Luk i Nataši Maruškić Popadić počistiti učionicu.

Razrednice Dušanka i Nataša

objavio: Slađana Jukić   datum: 17. 10. 2019.