Disney Fantasy na satu Glazbene kulture

U četvrtak, 23. siječnja, u učionici Glazbene kulture održao se zanimljiv sat na temu Puhački instrumenti.

Predavanje je održao Robert Rosanda, profesor klarineta iz Glazbene škole u Pazinu. Prisutni učenici 7.a i 7.c razreda pozorno su slušali o povijesti, podijeli i zvuku puhačkih glazbala pa su tako naučili i da se ti instrumenti izvorno nazivaju duhački - zbog daha kojeg proizvodi ton. A taj je ton kod svakoga drugačiji i uvelike ovisi o osobnosti duhača, odnosno puhača.

Učenica 8.c razreda, Lucija Tominić, koja trenutno završava 6. razred Glazbene škole, pričala je o svom instrumentu, klarinetu, demonstrirala kako se sklapa i rasklapa te na kraju i zasvirala zajedno sa svojim kolegama - Matejem Čizom i Ninom Majcanom iz 7.a i Tomom Antom Labašem iz 7.c razreda. Učeničkom kvartetu klarinetista pridružili su se i profesori Robert Rosanda također na klarinetu i Barbara Stihović na klaviru te nas nakratko proveli kroz najljepše melodije iz crtanih filmova.

U tom je aranžmanu Disney Fantasy na najljepši način zaokružio ovaj poučan i dinamičan sat glazbenog.

Tekst i fotografije: Nataša Maruškić Popadić

objavio: Slađana Jukić   datum: 24. 1. 2020.