Revidirane preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo

Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) dostavio je revidirane preporuke, a vezano uz postupanje odgojno-obrazovnih ustanova te provođenje specifičnih mjera zaštite vezano uz nCoV bolesti (COVID-19).

Skrećemo pozornost da je lista zahvaćenih područja proširena i to na sljedeći način: Kina, Hong Kong, talijanske pokrajine Lombardija, Veneto, Emilia Romagna i Piedmont te Japan, Iran, Singapur i Južna Koreja.

Napominjemo da osobe, koje su unazad 14 dana boravile u gore navedenim zahvaćenim područjima te razvile respiratorne simptome, nikako ne smiju ići u odgojno-obrazovne ustanove te se odmah moraju javiti svom izabranom liječniku.

Sukladno svemu navedenome, u privitku se nalaze nove upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

objavio: Kristina Karužić   datum: 27. 2. 2020.