Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin za OŠ Ivana Gorana Kovačića Gora (Petrinja)

OŠ Vladimira Nazora Pazin  provela je od 11. do 21. siječnja 2021. akciju prikupljanja pomoći  za učenike i radnike OŠ Ivan Goran Kovačić u Gori koja je stradala u potresu.

Akcija je bila vrlo uspješna i prikupljena je velika količina školskog pribora, školskih torbi, slikovnica, higijenskih potrepština, igračaka, odjeće i obuće za djecu, dječji madraci, dječja kolica, kolači...

U subotu, 23. siječnja 2020. godine prikupljene donacije smo isporučili školi u Gori. S dva kombija  i dva osobna automobila. Ispred, naizgled neoštećene, školske zgrade dočekali su nas srdačni i ljubazni domaćini, ravnateljica škole i domar. Uz kavu, pričaju o stanju školskog objekta, učenicima, osjećajima, događajima. Kišica koja je počela padati unosi u sve nas još veću tugu i suosjećanje. Popucali zidovi, pala žbuka, sumnja da je ispod zgrade velika jama. Na kat ne smijemo, opasno je. Radovi učenika i učitelja na zidovima. Na njihov trud, kreativnost i uspjehe pala je prašina. Unosimo stvari, odvajamo u prostorije da im olakšamo podjelu. Na svakoj kutiji i paketu uredno napisan sadržaj, poruke, sve pripremljeno s pažnjom i ljubavi za djecu Gore. Oči se opet mute gledajući naše male pomagače kako sa srcem nose velike kutije.

U ponedjeljak će, kaže ravnateljica, krenuti podjela. Hrabri su naši domaćini, ravnateljica puna zahvalnosti i optimizma. „Brzo ćemo mi to!“ .

Opraštamo se i krećemo put Istre. Radujemo se daljnjoj suradnji i iščekujemo što brži povratak naših Goranovaca iz Gore u školske klupe.

Doći ćemo ponovno nakon slijedeće akcije!

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u akciji za OŠ Ivan Goran Kovačić  Gora:

• Učenicima i roditeljima OŠ Vladimira Nazora Pazin
  • Učiteljicama i učiteljima, kuharima, kućnim majstorima naše škole koji su se na bilo koji način uključili u akciju
  • Udruzi umirovljenika Grada Pazina
  • gosp. Darku Merklinu i obitelji
  • gosp. Zoranu Tomišiću i obitelji
  • gosp. Adelmu Brajkoviću i obitelji
  • Gradskom društvu CK Pazin.

Hvala svima!

Tekst: Zdenka Turkalj-Čohilj

objavio: Administrator   datum: 29. 1. 2021.