Ovca u kutiji - produženi boravak i pas Gili!

U sklopu ovogodišnjeg festivala slikovnice „Ovca u kutiji“ učenicima 3.a. i 3.c razreda, polaznicima produženog boravka predstavljena je slikovnica Alme Pongrašić „Mi (ni)smo sami“.

Umjesto jednog glavnog junaka, slikovnica prati cijeli „zbor“ napuštenih pasa. Otvoreno i naivno, onako kako to samo psi znaju, pričaju priču, riječju i slikom, o svojoj samoći, tuzi, strahu, nadi, šaljući istodobno svoj poziv za pomoć. Slikovnica je početak istoimenog projekta u kojem će se, uz radionice, predavanja i susrete ljudi i životinja, dio sredstava od prodaje slikovnice donirati u vidu lijekova i hrane azilima za životinje diljem Hrvatske.

Upravo jedan od udomljenih sretnika, pas Gili predstavio se, na svoj veseli pseći način učenicima smiley.

objavio: Slađana Jukić   datum: 14. 9. 2021.