Terenska nastava „Z armoniku v Roč!“

Dana 25. listopada 2021. učenici 6.a, 6.b, 6.c i 6.d razreda Matične škole bili su na terenskoj nastavi.

Prva stanica bio je Roč gdje su vidjeli repliku Guttenbergova tiskarskog stroja i slušali o Jurju Žaknu. Posjetili su ročke crkvice s freskama, sudjelovali u radionici glagoljice i za kraj, kako i priliči, na otvorenoj ročkoj pozornici zajedno zapjevali i pjesmu Z armoniku v Roč.

Potom se krenulo Alejom glagoljaša gdje su uz stručno vodstvo zastali uz neka od 11 spomen obilježja glagoljice i glagoljaštva te pješice nastavili do najmanjeg grada na svijetu – Huma. Poučnu i zanimljivu terensku nastavu završili su vrlo zahtjevnim usponom do srednjovjekovnog dvorca nedaleko Buzeta, kaštela Pietrapeloza čije ime u prijevodu znači Dlakava stijena.

Učiteljica Nataša Maruškić Popadić

objavio: Slađana Jukić   datum: 28. 10. 2021.