Posjet gradonačelnici

U utorak, 3. svibnja učenike 4.a razreda i njihovu učiteljicu ugostila je gradonačelnica Grada Pazina Suzana Jašić, Toninina mama.

Nakon dobrodošlice povela nas je u kratko razgledavanje zgrade i pojedinih ureda u kojima rade pročelnici i ostali djelatnici Gradske uprave, a zatim je slijedio zadatak za nas koji nije bio nimalo lagan.

Sjeli smo u Veliku vijećnicu i izabrali zamjenicu gradonačelnice, pročelnicu Ureda grada, ostale pročelnike, medije, zapisničara i informatičara koji je snimao cijelu sjednicu.

Kada su oni sjeli na svoja mjesta svi ostali bili smo članovi Gradskog vijeća. Između sebe izabrali smo predsjednika Gradskog vijeća koji je vodio sjednicu. Gradonačelnica je u dogovoru s pročelnicima odgovarala na različita pitanja koja su nas zanimala, a zatim smo raspravljali o dvije točke dnevnog reda:

1. Ponašanje u gradskim parkovima

2. Izlet ili priredba za kraj četvrtog razreda

Bilo je jako zanimljivo i svi članovi Gradskog vijeća aktivno su sudjelovali u radu sjednice svojim prijedlozima tako da nas je na kraju gradonačelnica i pohvalila da smo aktivniji od članova Gradskog vijeća.

Zahvaljujemo se gradonačelnici, predsjednici Gradskog vijeća i ostalim suradnicima koji su nam omogućili da učimo o građanskom odgoju i obrazovanju na najbolji mogući način.

Tekst potpisuju učenici koji su predstavljali medije

objavio: Slađana Jukić   datum: 10. 5. 2022.