Dijamantni status EKOŠKOLE

Naša škola dobila je Dijamantni status Ekoškole

Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin već dugi niz godina njeguje ekološku osviještenost, kako učitelja, tako i budućih generacija zaštitnika prirode. Samim time prepoznala je važnost mreže Ekoškola u Hrvatskoj. Škola svake godine radi na unaprjeđenju kvalitete života svojih učenika. U sklopu ekogrupa i Ekoškole sade se nova stabla, uzgaja se i sadi cvijeće, njeguju se školski akvarij i biljke u školskom parku te učenici i učitelji sudjeluju u brojnim humanitarnim i ekološkim akcijama čineći ovaj svijet još malo ljepšim. Ekološke teme provučene su kroz nastavni plan i program gotovo svih predmeta. Učenici su vrlo aktivno uključeni u proces recikliranja te od nižih razreda stječu navike koje pridonose očuvanju okoliša. Kroz izvannastavne aktivnosti ekogrupa razredne i predmetne nastave učenici uče najvažnije životne vještine – brinuti se o svom okoliši i brinuti se o svim živim bićima. Veliki trud učitelja i neumoran rad učenika prepoznat je i u Udruzi Lijepa naša, koja je školi ove godine dodijelila Dijamantni status ekoškole. Voditeljice izvannastavnih aktivnosti i voditeljice programa su učiteljice Tatjana Maligec i Dušanka Tomić Luk.  Obje zahvaljuju svim učiteljima, kuharicama, spremačicama, kućnim majstorima i ravnatelju  na pomoći tijekom proteklih godina, a najviše zahvaljuju vrijednim ručicama svojih učenika bez kojih ovo priznanje ne bi imalo pravog značaja. Na dan obilježavanja Dan škole podignuta je zastava Ekoškole kojim je obilježen Dijamantni status škole te na taj škola i na taj način proslavila ovo veliko postignuće.

objavio: Ivan Štefanić   datum: 6. 6. 2022.