Projekt Moj zavičaj

Učenici 3.b razreda su u sklopu projekta Moj zavičaj, izradili maketu grada Pazina.

Pjevanje i čitanje prigodnih pjesmica o Istri, pisano stvaralaštvo, gledanje raznih video spotova prirodnih ljepota Istre, obilazak i razgledavanje važnih kulturnih znamenitosti i ostalih ustanova u Pazinu, potaklo je učenike da krenu u avanturu izrade makete grada Pazina.

Učenici su od raznih materijala koje su donijeli u školu, izradili modele objekata koje su potom oslikali i prema planu mjesta slagali u prostor.

Zelene površine, rijeku Pazinčicu, željezničku prugu izradili su od plastelina i piljevine, a ceste su ocrtali temperama. Pazinska jama i krošnje stabala nastale su od pur pjene, a učenici su zatim sve vrlo vješto obojali. Svaki je detalj pomno isplaniran, a modeli pažljivo smješteni na podlogu.

Mašta i kreativnost te iznimna volja i zalaganje učenika koji su ostajali u školi i nakon nastave, bili su ključni za realizaciju projekta. Nakon par mjeseci marljivog rada i uloženog truda, uz vođenje razrednice i pomoć učiteljice Larise Tominić, učenici su izradili maketu te veoma uspješno i zorno prikazali „Pazin u malom“.

Maketu grada Pazina je 3.b razred s ponosom, na Dan škole, izložio u prizemlju MŠ Pazin.

Učiteljica Petra Ančić Ćus

objavio: Slađana Jukić   datum: 17. 6. 2022.