Županijsko natjecanje iz matematike

U utorak 18. veljače 2014. godine održano je županijsko natjecanje iz matematike u MŠ Pazin. Na natjecanju je sudjelovalo 120 učenika; 86 učenika iz 29 OŠ i 34 učenika iz 7 SŠ Istarske županije.

Na natjecanje je pozvano 22 učenika 4. razreda, 19 učenika 5.razreda, 14 učenika 6. razreda, 13 učenika 7. razreda te 18 učenika 8. razreda. Iz srednjih škola je pozvano 8 učenika 1. razreda, 8 učenika 2. razreda, 10 učenika 3. razreda i 8 učenika 4. razreda. Učenike je za natjecanje pripremalo 70 mentora.

Natjecanje  je provedeno u 12 kategorija: pet kategorija za učenike 4.- 8. razred OŠ, sedam kategorija za učenike SŠ (1., 2., 3.razreda SŠ u A kategoriji i 1.-4., razreda SŠ u B kategoriji).

Nakon kraćeg kulturno-umjetničkog programa, natjecatelje i mentore pozdravili su Nevija Srdoč, pročelnica Upravnog odjela za samoupravu, upravu i društvene djelatnosti Grada Pazina, Josip Šiklić, predsjednik svih županijskih povjerenstava  i  ravnatelj Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin te Zdenka Turkalj Čohilj, ravnateljica OŠ Vladimira Nazora Pazin te im zaželjeli puno uspjeha na natjecanju. Otvaranju su bile prisutne i Maria Ivić-Kačan, voditeljica odjela za prosvjetu, kulturu, informiranje, šport i tehničku kulturu Ureda državne uprave te Kaludija Peršić Škopac, stručna suradnica u Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije.

Dok su učenici rješavali testove, za mentore je održano predavanje Davora Šišovića na temu Julesa Vernea u Pazinskoj jami. Nakon demonstracije rješenja zadataka i ručka, za učenike je organiziran niz aktivnosti. Zainteresirani učenici mogli su u školskoj knjižnici pogledati projekcije filmova „Zagonetni dječak“ i „Koko i duhovi“, dok su oni hiperaktivniji mogli igrati stolni tenis i nogomet. Grupa učenika koji su bili zainteresirani za likovnu radionicu posjetili su Državni arhiv u Pazinu te izložbu maski u Kaštelu. U pratnji učiteljice likovne kulture Gordane Štrucelj, nakon obilaska grada vratili su se u školu i kreativno izrazili kroz tehniku modeliranja glinom. Velik interes iskazan je i za radionicu izrade origamija koju je održao učenik 4.b razreda, Luka Ladavac, koji, osim što postiže vrlo zapažene rezultate u matematici, glumi i karateu, vrlo vješto izrađuje različite oblike od papira.

Nakon objave rezultata, uslijedila je podjela priznanja i nagrada za najuspješnije.

Čestitke najuspješnijima i želimo im puno sreće u daljnjim natjecanjima!

Rezultati natjecanja nalaze se u prilogu.

Otvaranje natjecanja

Čekanje razultata - stolni tenis.

Radionica za učenike i mentore - izrada origamija.

Najuspješniji matematičari - srednja škola.

Priloženi dokumenti:
Rezultati_natjecanja.docx (21.67 KB)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 19. 2. 2014.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »