„Lijepo je što postojiš“

U sklopu projekta Rastimo zajedno kojeg već tradicionalno provodi Društvo Naša djeca Pazin, učenici 4., 5. i 6. razreda uključeni su u radionice na temu tolerancije i prijateljstva. Ukoliko ovih dana prošećete hodnicima naše škole naići ćete na mnoštvo lijepih poruka i pozitivnih misli koje su samo jedan od produkata radionica provedenih u 4. razredima.

Kako bi četvrtaši podijelili sa svojim mlađim prijateljima sve ono što su naučili, izašli su na hodnike te širili poruku mira i prijateljstva izgovarajući jedni drugima: „lijepo je što postojiš!“, a sve crne i ružne misli učenici su zapisivali na papiriće i ubacili ih u usta našeg „Zlojeda“ koji ih je jednostavno... pojeo :) .

Kako je bilo i što smo sve radili možete pogledati u kratkom prilogu: http://www.youtube.com/watch?v=TWmnFBLUoeo  .

DND Pazin provodi projekt Rastimo zajedno u partnerstvu sa Gradom Pazinom i Centrom za socijalnu skrb. Cilj projekta je prevencija rizičnih ponašanja i poremećaja u ponašanju djece kroz  poučavanje o zdravlju, unutarnjoj, vanjskoj i socijalnoj ekologiji, senzibilizacija na kritičnost u razmišljanju, različitost i toleranciju te kreativnom pristupu rješavanju problema djece kroz preventivne radionice i rad Savjetovališta za djecu i roditelje „Kod Pepea“ kojeg  uz stručni monitoring Centra za socijalnu skrb vode stručne osobe.

Projekt uključuje ciklus preventivnih radionica u svim 4. razredima matične škole koje  djelomično financira Grad Pazin, ciklus preventivnih radionica sa 5. razredima koje djelomično financira Istarska županija te Savjetovališta. Na kraju svakog ciklusa produkti i metode rada prezentiraju se ostaloj djeci te se ona informiraju o radu Savjetovališta Kod Pepe-a.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 5. 3. 2014.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »