Dječji tjedan

Dječji tjedan je i ove godine odjeknuo cijelim gradom, a učenici naše škole uključeni su u niz aktivnosti koje su pripremile djelatnice Društva Naša djeca Pazin.

U utorak, 7. listopada 2014. oko 60-ak prvašića posjetili su DND Pazin i u njihovom dvorištu simbolično posadili različito bilje. Prije sadnje, volonterka Marina ispričala im je priču Dobro stablo, o prijateljstvu dječaka i Dobrog stabla.

U četvrtak, 9. listopada, na Trgu slobode održan je Vox mini populi, već tradiocionalna aktivnost povodom Dječjeg tjedna. Sudjelovali su učenici 3., 4. i 8. razreda koji su svoje poruke odraslima, roditeljima, učiteljima, predstavnicima Grada Pazina, glasno rekli na Vox mini populi postolju. U ime Grada Pazina, događaju su nazočili gradonačelnik Renato Krulčić i predsjednik Gradskog vijeća Grada Pazina Boris Demark. Isti dan, učenici 1. i 2. razreda igrali su stare igre: Školica, Oduzimanje zemlje, Puž, igre s lastikom, potezanje konopa, igre s vijačom i sl.

U petak 10. listopada 2014. održana je karaoke večer za učenike od 5. do 8. razreda u prostorima DND-a. Razigrano i veselo društvo odlično se zabavilo uz glazbu po izboru i presvlačenjem u prave pjevačke dive.

Tijekom cijelog tjedna za učenike je bila otvorena i mini izložba o dječjim pravima pod nazivom Mi i naša prava. Osim same izložbe, organizirana je i radionica čiji su rezultati brojni dječji radovi koji će biti poslani djeci u Tanzaniji. Održan je i Dječji forum za predstavnike učenika od 5. do 8. razreda na kojem su imali prilike raspravljati o dječjim pravima i obavezama.

Za učenike predmetne nastave organizirana je kazališna predstava Debela, kazališta Mala scena  iz Zagreba, a učenici razredne nastave gledali su predstavu Mrav, mrav, mrav i cvrčak, Teatra Oz iz Lovrana.

Još jednom veliko hvala našim dragim suradnicama iz Društva Naša djeca Pazin koje se svake godine izrazito potrude da nam uljepšaju tjedan posvećen upravo djeci.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 31. 10. 2014.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »