Dan kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Ove godine je mjesec listopad zasipao našu školu nizom jesenskih plodova, lišća otpalih sa stabla, svježim kruhom i različitim žitaricama. U tren oka, svi su se ti plodovi našli u dječjim rukama koje su zajedno sa svojim učiteljicama marljivo oblikovali u vrlo kreativne radove.

Ukoliko ste se ovih dana našli na našim hodnicima, u prizemlju škole dočekali su vas nonica i nonići koji marljivo i neumorno rade u mlinu… O čemu se zapravo radi? Naime, učenici likovne grupe su sa svojom učiteljicom od otpadnih materijala izradili starinski mlin u prirodnoj veličini želeći podsjetiti učenike i djelatnike na koji se način u prošlosti pripremalo brašno.

Na prvom katu izloženi su veseli jesenski šeširi koje su učenici izradili u sklopu nastave hrvatskog jezika. Svaki je učenik izradio vlastiti jesenski šešir, a oni najbolji postavljeni su na hodniku uz pano posvećen jeseni.

U dijelu razredne nastave jesenske su boje našle svoje mjesto na veselim panoima, stolovima bogatim jesenskim plodovima i hodnicima gdje su svi radovi izloženi.

Aktivnosti posvećene jeseni povezane su i u izvedbi prigodnog programa kojeg su pripremili učenici sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika, vjeronauka, voditeljicom grupe Znakovnog jezika i učiteljem glazbene kulture s ciljem obilježavanja Dana kruha.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 3. 11. 2014.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »