Održana gradsko-općinska smotra Lidrano 2015.

Na ovogodišnju gradsko-općinsku smotru Lidrano pristiglo je mnoštvo vrlo zanimljivih i kreativnih prijava i radova u slijedećim kategorijama: literarno stvaralaštvo, dramsko scensko stvaralaštvo i školski list.

Sastanak članova Prosudbenog povjerenstva za literarno-novinarsko stvaralaštvo na školskoj razini smotre LiDraNo 2015., održano je 14. siječnja 2015. godine i radilo je u sastavu:

1. Martina Šajina Ivetić, predsjednik
  2. Snježana Banovac, član
  3. Vesna Milohanić-Berković, član

Prosudbeno povjerenstvo za literarno-novinarsko stvaralaštvo predložilo je sljedeće radove za sudjelovanje na županijskoj smotri LIDRANO 2015.:

1. Budi dijete!, Emma Kalac, 6.d, mentorica Marija Baćac;

2. Radost djetinjstva, Eleonora Jurada, 6.d, mentorica Marija Baćac;

3. Šušti lišće pod mojim nogama, Lena Katarina Hrvatin, 7. raz., PŠ Tinjan, mentorica

Snježana Banovac;

4. Djevojčica u koju sam zaljubljen, Edi Jurada, 6.a, mentorica Martina Šajina Ivetić;

5. Jutro, Veronika Lanča, 8.c, mentorica Patricija Golob-Fonović.

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo održano je 16. siječnja 2015. i radilo je u sastavu:

1. Patricija Golob-Fonović, predsjednik
  2. Iva Major Šujević, član
  3. Nerina Hrvatin, član
  4. Darko Tumpić, član

U dramsko-scenskom izrazu (pojedinačni nastupi) prijavljeno je pet nastupa. U skupnom nastupu dramsko-scenskoga izraza sudjelovale su dvije grupe.

U pojedinačnom dramsko - scenskom izrazu Povjerenstvo je predložilo za susret na županijskoj razini sljedeće nastupe:

- kazivanje poezije

1. Karla Bravar, 5. razred PŠ Trviž, Milan Rakovac: Črno zlo, mentorica Ema Velenik Benčić

- monolog

2. Karla Dušić, 4. razred PŠ Cerovlje, Sanja Pilić: O mamama sve najbolje, mentorica Đulijana Brečević

U  skupnom dramsko-scenskom izrazu Povjerenstvo je predložilo nastupe:

1. Dramska skupina PŠ Karojba, Kaos prije premijere, mentorica Roberta Rudela

2. Dramska skupina MŠ Pazin, Priča o mišu Desperu, mentorica Marija Baćac

Zbog opsežnog posla vezanog uz izdavanje školskih listova, ova kategorija preskače općinsko/gradsku razinu te se školski listovi upućuju izravno na županijsku razinu. Naša škola je uputila školski list Proljeće na županijsku razinu koji je objavljen krajem školske godine 2013./2014., urednica: Antica Vadanjel, 6.a razred MŠ Pazin, mentor: Dean Murić.

Čestitke svim sudionicima i želimo im puno uspjeha na županijskoj razini smotre Lidrano 2015. koja će se održati u ponedjeljak 9. veljače 2015. u Istarskom narodnom kazalištu, Laginjina 5, Pula.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 22. 1. 2015.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »