Dan ružičastih majica protiv nasilja u školama

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day je program prevencije vršnjačkog nasilja. U našoj zemlji obilježava se svake godine zadnje srijede u mjesecu veljači.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Ove smo godine za sve učenike i učitelje izradili simboličnu ružičastu majicu u obliku privjeska za ogrlicu na koju su upisivali poruke o nenasilju, prijateljstvu i ljubavi te ogrlice nosili tijekom cijelog školskog dana. Osim toga, na školskom je hodniku uređen pano na temu nenasilja, a 7.c razred otpjevao je pjesmu „Ulicama grada“ koju možete poslušati ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=fFyFr0OMR_Y

Poruka ovogodišnje akcije je „Nasilje prestaje ovdje“ koju smo simbolično upisivali u visini srca želeći poručiti svima kako nasilju nema mjesta u našim srcima.

„At the centre of non-violence stands the principle of love!“ (Martin Luther King, Jr.)

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 27. 2. 2015.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »