Boćajmo u školi - finale

Ukupno po 11 učenica i učenika razredne nastave iz šest istarskih osnovnih škola, Vladimira Nazora Pazin, Petra Studenca Kanfanar, Ivan Goran Kovačić Čepić, Vazmoslav Gržalja Buzet, Šijana Pula i Poreč, odnosno najbolji sa prethodno održanih šest kvalifikacijskih natjecanja, natjecalo se u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože u velikom finalu druge sezone projekta Boćajmo u školi.

Riječ je o projektu koji provodi Zbor trenera Istarskog boćarskog saveza s ciljem populariziranje boćanja i privlačenja što više mladih da se bave boćanjem, ali i prenošenja te kulturne vrijednosti na mlade naraštaje.

U natjecanju u bližanju i gađanju cilja malim boćama kod djevojčica najbolja je bila Ema Tomišić iz Kanfanara, dok je kod dječaka drugu godinu za redom pobijedio Ivan Načinović iz Čepića

Rezultati finalnog natjecanja:

UČENICE:

1. Ema Tomišić, 23 boda, OŠ Petra Studenca Kanfanar

2. Ani Londero, 20 bodova, OŠ Vladimira Nazora Pazin

3. Karla Levak, 19 bodova, OŠ Ivan Goran Kovačić Čepić

UČENICI:

1. Ivan Načinović, 34 bodova, OŠ Ivana Gorana Kovačića Čepić

2. Nino Majcan, 24 bodova, OŠ Vladimira Nazora Pazin

3. Aleks Brajković, 23 bodova, OŠ Vladimira Nazora Pazin

Na kraju natjecanja najboljima su nagrade podijelili predsjednik i dopredsjednica IBS-a Franko Buda i Tanja Grubiša.

Najbolji na finalnom natjecanju, osim s peharima nagrađeni su i s prigodnim nagradama, između ostalog besplatnim boravkom u tradicionalnom kampu Istarskog boćarskog saveza predstojećeg ljeta u Poreču.

Cijeli je projekt Boćajmo u školi osmislila Tanja Grubiša, inače učiteljica u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Paszin, ali i aktivna boćarica Labina. Projekt je u praksi realizirao Valter Ivančić, nekadašnji reprezentativac i dvostruki svjetski prvak, danas predsjednik Zbora trenera IBS-a. Ivančiću su u finalu pomagali školovani treneri boćanja Igor Vretenar i Davor Koraca, te diplomirani kineziolog Toni Labinjan.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima!

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 12. 6. 2015.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »