Dječji tjedan

Svake godine na početku listopada pod motom “Ljubav djeci prije svega” Savez Društvo naša djeca u suradnji s DND u gradovima i općinama organizira Dječji tjedan. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. Dječji tjedan započinje „Međunarodnim danom djeteta“.

Učenici naše škole sudjelovali su u nizu aktivnosti. Za učenike razredne nastave održana je interaktivna predstava Saharsko blago (Mejrema Reuter) u Društvu Naša djeca Pazin, a za učenike predmetne nastave kazališna predstava Paštetica (Mala scena Zagreb). Učenici prvih i drugih razreda igrali su stare zaboravljene igre na Trgu slobode, a učenici od 3. do 8. razreda izrazili su svoje želje, pritužbe i prijedloge kroz Vox mini populi .

Učenice Carla i Tina koje polaze Novinarsku grupu, ispitale su dojmove učenika i učitelja koji su sudjelovali u aktivnostima:

- „Na predstavi je bilo super i bili smo jako zadovoljni!“

- „Bilo je zanimljivo, doznali smo puno novih priča i običaja i voljeli bi da češće možemo čuti takve priče.“

- „Bilo je iznimno dobro i lijepo, a djeca su bila oduševljena!“

- „Bilo je vrlo poučno i edukativno. Učenici su bili znatiželjni i zainteresirani, a gospođa Mejrema nam je sve lijepo prezentirala…“

Detaljnije o aktivnostima: http://www.dnd-pazin.hr/novosti/kako-smo-obiljezili-djecji-tjedan-2015/

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 14. 10. 2015.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »