Jure Brajuha nagrađen Oskarom znanja :)

Oskar znanja, najznačajnija nagrada i priznanje u obrazovanju, uručen je učenicima za osvojena prva mjesta na državnim natjecanjima te učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima u znanju.

Jure Brajuha, učenik 2. razreda odjela za harmoniku Glazbenog odjela Pazin,  inače učenik 4. razreda Područne škole Cerovlje i njegova mentorica Rožika Banov Mijandrušić prisustvovali su svečanoj dodjeli Oskara znanja državnim prvacima glazbe i plesa u Zagrebu. Jure je osvojio 1. nagradu i 1. mjesto  na 54. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.

Ovogodišnju dodjelu Oskara znanja zajednički su organizirali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica županija. Uključivanje šire zajednice u organizaciju ove manifestacije prilika je da se izvrsnim učenicima pokaže kako društvo cijeni njihove uspjehe i napor koji čine kako bi bili najbolji.

Sudjelovanjem na natjecanjima i smotrama učenicima se omogućuje razvijanje sklonosti, sposobnosti i iskazivanje interesa za određena područja, stjecanje novih znanja i vještina te ih se potiče na razvijanje stvaralaštva i kreativnosti. Uključivanje i sudjelovanje djece i mladih na natjecanjima i smotrama od posebnog je značaja za razvoj njihove osobnosti i u velikoj mjeri doprinosi smanjenju negativnih pojava u društvu, a za mnoge od njih znači profesionalnu usmjerenost za izbor zanimanja i nastavak školovanja.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 20. 6. 2016.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »