Posjet lutkarskoj predstavi u Rijeci

U srijedu 9.11. učenici Posebnog razrednog odjela bili su sa svojom učiteljicom Zvjezdanom Maravić i mamom Sandrom u pratnji, na terenskoj nastavi u Rijeci.

Cilj je bio pogledati lutkarsku predstavu „Nije me strah“, Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića iz Osijeka.

Predstava kroz lik dječaka Tina govori o dječjim strahovima i pokazuje nam put kako ih se možemo osloboditi i sretnije živjeti. Taj put vodi kroz upoznavanje svijeta koji nas okružuje i suočavanje s onim čega se najviše bojimo. Na taj način, strahovi nestaju, a mi postajemo iskusniji i mudriji.

Predstava je zaista ODLIČNA i vrijedi je pogledati!

Nakon predstave otišli smo u Muzej djetinjstva gdje su učenici imali priliku razgledati starinske igračke, društvene igre, kolica za bebe i još mnogo zanimljivih predmeta koji su usrećivali njihove roditelje i noniće kad su bili mali. Bilo je vrlo zanimljivo! Dok današnja djeca najčešće imaju kauč, ekran i svoja dva palca, čini se da su tadašnje generacije djece imale na raspolaganju više toga što im je poticalo maštu, razvijalo spretnost, vodilo ih u druženje i zajedništvo - i budilo sjaj u očima!

Naša preporuka: Kad odete u Rijeku, svakako  posjetite Peek&Poke – Muzej djetinjstva i doživite čaroliju!

Posjetili smo i katedralu Svetog Vida, zaštitnika grada Rijeke.

Ostatak vremena iskoristili smo za šetnju riječkim Korzom, odmor uz odličan kakao i uživanje na zimskom suncu!

Sve u svemu, odlično smo se proveli! Bilo nam je veselo, poučno i jako zabavno!

Tekst pripremila: Zvjezdana Maravić, prof.

objavio: BARBARA MOČIBOB   datum: 16. 11. 2016.

« Listopad 2017 »