Književni susret u školskoj knjižnici

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige započeli smo književnim susretom sa Nadom Mihoković-Kumrić koji se održao u školskoj knjižnici u srijedu, 14. travnja 2010. s početkom u 12,15 h. Susretu su nazočili učenici predmetne nastave šestih i sedmih razreda, novinarska skupina i knjižničari. Tom nam je prigodom književnica otkrila zanimljivosti iz vlastitog života, svome poslu, bezbrižnom djetinjstvu u rodnoj Podravini, ljubavi prema pisanju, ambicijama i spremno odgovarala na znatiželjna učenička pitanja. Bilo je vrlo zanimljivo i zabavno.

Književnica Nada Mihoković-Kumrić piše za djecu i odrasle, ali ističe kako najviše voli pisati za djecu, posebno za tinejđere jer su oni najiskreniji čitatelji. Nama se predstavila svojom prvom objavljenom knjigom "Lastin rep" za koju je 1995. godine dobila i nagradu "Mato Lovrak" za najbolji dječji roman. U njezinim književnim djelima središnje mjesto zauzima priroda i život u njoj. Ta ljubav prema prirodi potječe još iz najranijih dana kad je, kako i sama kaže, odrasla s prirodom, pa odatle i izbor njezinog sadašnjeg zanimanja - farmaceutkinje. Osim romana i zbirki pripovijedaka književnica piše i za dječje časopise "Radost", "Prvi izbor" i "Smib". Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade. Susret je završila poklonivši knjige za knjižnicu, te mišlju kako je dobro da je čovjek u životu ambiciozan i kako treba napredovati iz dana u dan, ali kako se nipošto ne treba natjecati s drugima, već svakodnevno preispitivati sebe.

objavio: Dean Murić   datum: 20. 4. 2010.

Važne obavijesti

« Travanj 2024 »