Posebni razredni odjel 2 - likovna radionica za učenike i roditelje

U srijedu 8. studenoga, u Posebnom razrednom odjelu 2 održana je likovna radionica za učenike i roditelje.

Roditelji se bave svojom djecom u skladu sa svojom roditeljskom ulogom – ulogom skrbnika, životnog oslonca i davatelja ljubavi i topline. Svaki roditelj, svaka obitelj te uloge ispunjava na svoj vlastiti način.

Mislim da je jedan od najljepših načina taj, da dijete i roditelj zajednički nešto stvaraju, pri tome oslobođeni tenzije i zabrinutosti zbog rezultata.

Stoga je cilj naše radionice bio prvenstveno druženje djece i roditelja kroz zajedničku kreativnu aktivnost. Namjera mi je također bila da roditelji dožive svoje dijete u njegovoj „radnoj sredini“, i da ga možda vide u malčice drugačijem svjetlu, izvan svakodnevne rutine.

Za djecu je pak bilo uzbudljivo da pokažu roditeljima svoj mali svijet i da ona budu „glavna“.

Neposredan povod radionici bilo je približavanje božićnih blagdana; budući da na satovima likovne i tehničke kulture izrađujemo/ukrašavamo neke jednostavne uporabne predmete, ideja je bila da ih prodajemo na božićnom sajmu u gradu. No, posla je puno, vremena malo, pa smo pozvali roditelje da nam malo pomognu u pripremnim poslovima.

Uz to, za rad je potreban i određeni didaktički materijal, pa sam i tu zamolila pomoć roditelja.

Svi smo se lijepo družili i zabavili, i uz put puno toga napravili!

Na kraju, od srca hvala tatama i jednom cool starijem bratu smiley koji su se odazvali!

Tekst pripremila Zvjezdana Maravić, edukacijski rehabilitator

objavio: Slađana Jukić   datum: 9. 11. 2017.

Važne obavijesti

« Ožujak 2024 »