U ritmu čitanja - pjesnički natječaj

Prošlogodišnja je manifestacija Mjeseca hrvatske knjige bila posvećena glazbi. Školski su knjižničari povodom toga objavili međuškolski pjesnički natječaj na koji je pristiglo mnoštvo literarno-glazbenih radova. U međuvremenu su se vrata škole zatvorila pa učenicima nismo mogli čestitati i uručiti im zaslužene nagrade i priznanja.

Činimo to sada, sa zakašnjenjem, ali nikada valjda nije kasno za pohvale i čestitke smiley.

Najbolji među pristiglim radovima proglašeni su u kategoriji nižih razreda grupni rad učenica 3.c razreda (sadašnji 4.c razred) Matične škole Pazin Vide Juričić, Nine Čotar, Petre Šaponja, Ane Tanković, Antonije Pamić, Eme Rusijan i Karle Vranješ pod mentorstvom učiteljice Petre Nefat. Rad se zove “Knjige”, a učenice su ga veselo i odrepale.

U kategoriji viših razreda, najboljim je proglašen grupni rad učenica 6. razreda (sadašnji 7. razred) Područne škole Karojba Petre Legović, Viktorije Škropeta, Nensi Cvitko i Lucije Jugovac pod mentorstvom učiteljice Lorene Legović. „Cukerančići iz knjige“ – slatko i s pravom dozom ritma za pobjedu!

U ritmu čitanja, knjižničari pozdravljaju učenike do sljedećih knjižnih izazova koji će uslijediti vrlo brzo jer nam se ponovno približava naš omiljeni – Mjesec hrvatske knjige smiley.

Knjižničari

objavio: SLAĐANA JUKIĆ   datum: 24. 9. 2020.

« Listopad 2020 »