Osnovni cilj portala Školskidnevnik.hr jest pravodobno i lako dostupno informiranje roditelja o učenju, vladanju i izostancima njihova djeteta, kao i o školskom planu i programu.
Već sada se ovim oblikom informiranja koriste Osnovna škola Kamešnica, Otok kod Sinja, Osnovna škola Bijači, Kaštel Novi, OŠ Marina kod Trogira, OŠ Seget i OŠ “Stjepan Ivičević” u Makarskoj. - Ideja o uvođenju školskog imenika na web postoji već duže vrijeme - rekao je Vladimir Škopljanac, vlasnik tvrtke koja je razvila softver, no do sada za realizaciju nije bilo tehničkih resursa. - Sada pak nastojimo u svaku, ali baš svaku učionicu u Hrvatskoj uvesti računalo, svi zainteresirani podatke mogu dobiti na stranicama Školskog dnevnika - dodao je Škopljanac.
Od osnovne ideje do danas napravilo se mnogo, novinari su se mogli uvjeriti kako će u budućnosti od djetetova dobivanja ocjene do primljenog SMS-a na zaslon roditeljskog mobilnog telefona proći samo par sekundi! Roditelji koji odluče koristiti ovaj oblik komunikacije sa školom - morat će korištenje softvera plaćati 8 kuna mjesečno.
No, nije samo riječ o ocjenama, ako vam dijete ne dođe na nastavu - vi ćete isti trenutak dobiti SMS ili e-mail s tom obavijesti.
- Normalno je da su ljudi u početku skeptični, no vrijeme će pokazati jesmo li na pravom tragu. Držim da treba imati hrabrosti za uvođenje novina, a pogreške i propuste ćemo rješavati u hodu - rekla je Jadranka Šošić, ravnateljica OŠ Bijaći.
Ni roditelji, a ni nastavnici, uvjeravaju nas autori portala, ne bi trebali strahovati od eventualnog “hakiranja” podataka, jer, kako su rekli, sigurnosni je protokol istovjetan onom koji imaju banke.
Svaki nastavnik koji unosi ocjene, program, plan ili izostanke u ovaj virtualni imenik ima svoju zaporku, baš kao i svaki roditelj koji će na ovaj način kontrolirati svoje dijete. Isto tako - svakih 6 sati radi se automatski back-up svih podataka, pa ne postoji opasnost da će loše ocjene nestati.
Vijest je dijelom pruzeta s internetskih stranica Jutarnjeg lista.