Matematičari

U e-Knjižnici dostupna su četiri nova, matematička časopisa: Matka, Matematičko-fizički list, PlayMath i Poučak.

Matka je časopis za mlade matematičare koje izdaje Hrvatsko matematičko društvo. Izlazi tijekom školske godine u četiri broja, a u našoj e-Knjižnici dostupni su brojevi od 53. nadalje.

Matematičko-fizički list za učenike i nastavnike izdaju Hrvatsko matematičko društvo i Hrvatsko fizikalno društvo. Časopis izlazi u četiri broja tijekom školske godine a u e-Knjižnici je dostupan od prvog broja u školskoj godini 2005/2006.

PlayMath je časopis za matematiku i informatiku koji izdaju V. gimnazija iz Zagreba i Hrvatsko matematiko društvo. Časopis izlazi tri puta godišnje i u e-Knjižnici je dostupan od svog prvog broja.

Poučak je časopis za metodiku i nastavu matematike. Izdaju ga Hrvatsko matematičko društvo i Profil International. U e-Knjižnici nalaze se brojevi od prosinca 2006. Časopis izlazi četiri puta godišnje.

Da bi se ulogirali, potrebno je imati aktivan elektronički identitet - AAI@EduHr za akademsku i istraživačku zajednicu, odnosno HUSO korisnički račun za učenike osnovnih i srednjih škola.

Izvor: http://cms.skole.hr/skole/usluge_carnet?news_id=947

objavio: Irena Mijandrušić   datum: 27. 2. 2008.