Što može pčela? (2. dio)

U utorak, 22. travnja 2024. godine realiziran je drugi dio izvanučioničke nastave učenika 3. razreda u cilju provedbe projekta „ŠTO MOŽE PČELA” na OPG-u Škrinjar u Borutu.

Posjetili su nasade aronije, lješnjaka i oraha. Učenici su upoznali ekokološki način uzgoja i prerade ovih biljnih kultura.

Posebno ih je razveselila šetnja nasadima i sadnja mlade aronije. Uz stručno vođenje učenici su podučeni kako saditi. Kopali su rupe, usitnjavali zemlju, sadili i zagrtali sadnice. Pritom su ponovili stečena znanja o koristi pčela za prirodu i očuvanje života, naučili su vrste sadnica i njihovu dobrobit za zdravlje čojeka, koliko duboko se sade sadnice, da li je važno prihranjivati zemlju i sve ostale faze brige o voćkama nakon sadnje.

Kušanje proizvoda od plodova uzgojenih na OPG-u Škrinjar bila je prava gozba.

Učenici su znalački sudjelovali u sadnji sadnica te su dobili prigodne poklone OPG Škrinjar s kojima mogu u školskoj radionici  napraviti blagotvorne pripravake od aronije; to može biti sok, kompot, čaj ili neka slastica.

Hvala na na darovima, hvala na trudu svim članovima OPG Škrinjar.

objavio: Kristina Franović   datum: 23. 4. 2024.