Posjet Boljunu i Ukoviji

Učenici 5. razreda su zadnji dan nastave 20. lipnja posjetili Boljun i Ukoviju. Pratili su ih učitelj Povijesti Ivan Miškulin i vjeroučiteljica Jasmina Ladika.

Nakon nastave otišli smo u Boljun gdje nas je dočekao župnik vlč. Jeronim Jokić. Kako bismo okrijepili duh i tijelo, u tri sata smo izmolili krunicu Božanskog milosrđa, a potom blagovali ručak koji je pripremio župnik. Zatim smo otišli razgledati crkve u Boljunu. Vlč. Jeronim nam je ispričao zanimljivosti o crkvama i njihovim svecima zaštitnicima. Kad smo završili razgledavanje uputili smo se prema crkvi sv. Jurja gdje smo imali svetu Misu. Pjevali smo, slavili Gospodina i zahvalili Mu na svim dobročinstvima tijekom cijele školske godine. Nakon Mise otišli smo u Ukoviju i uživali u zajedničkim igrama. Zahvaljujemo vlč. Jeronimu na gostoprimstvu.

Hvala Bogu na lijepom danu i na svim dobročinstvima kojima nas je obasipao tijekom ove školske godine.

objavio: Kristina Franović   datum: 22. 6. 2024.