Tinjanci uspješni na natjecanjima iz tehničke kulture
Učenici područne škole Tinjan bili su vrlo uspješni na školskom i županijskom natjecanju iz tehničke kulture.
U utorak 3. siječnja održano je natjecanje iz tehničke kulture za sve osnovne škole na prostoru bivše općine Pazin.
Svih 40-ak natjecatelja viših razreda okupili su se u pazinskoj osnovnoj školi i počeli s pisanjem testa, zatim izrađivali praktičan rad, te iza 12 sati pred povjerenstvom opisivali kako su izrađivali taj rad pri čemu su uz teoretsku pripremljenost i praktičnu spretnost i uvježbanost, morali pokazati još i vladanje tehničkog nazivlja te poznavanje tehničke dokumentacije. Time je natjecanje iz tehničke kulture svakako jedno od najsloženijih pa zahtjeva i dobru psihofizičku izdržljivost učenika.
Naši Tinjanci su postigli odlične rezultate.
Gaia Benedetti, 5.razred – 1.mjesto,
Nina Štifanić, 6.razred– 1.mjesto,
Sara Bernik, 7.razred (obrada materijala) – 2.mjesto,
Leon Smolica, 8.razred (elektrotehnika) – 1 mjesto,
Samanta Mendiković, 8.razred (elektronika) – 2.mjesto!
Od 5 poslanih učenika troje su osvojili prva mjesta, a dvoje druga mjesta, što je rezultat koji neće biti lako ponoviti. Čestitke svima!
Učenike je pripremao i pratio učitelj tehničke kulture Dario Škrinjar.
Na Županijsko natjecanje iz tehničke kulture iz naše škole krenuli su 3. ožujka u Vodnjan pobjednici sa školskog natjecanja.
To su Gaia Benedetti (5.r) kategorija Maketarstvo i modelarstvo, Nina Štifanić (6.r.) kategorija Graditeljstvo te Leon Smolica (8.r.) kategorija Elektrotehnika. Iako u našoj školi nema tehničke grupe, već učenici idu uz minimalnu pripremu, praktički s nastave, postignuti su odlični rezultati:
Nina Štifanić - 2. mjesto
Gaia Benedetti - 3. mjesto
Leon Smolica - 6. mjesto.
Valja spomenuti da su i Gaia i Nina nastupile u brojnoj konkurenciji od dvadesetak učenika, svaka u svom razredu, a Nina je za samo jedan bod propustila Državno natjecanje u Primoštenu!
Također treba reći da je natjecanje iz tehničke kulture, kao i na školskoj razini bilo sastavljeno iz tri dijela: teoretskog pismenog ispita (45 minuta), izrade praktičnog rada (90 minuta), te prezentiranja pred dvočlanim ocjenjivačkim sudom načina na koji se radilo (5 minuta). Pri tom je veoma važno bilo pokazati poznavanje tehničkog nazivlja te sposobnost tečnog usmenog izražavanja.
Učenike je pripremao i na natjecanje pratio učitelj tehničke kulture Dario Škrinjar.
Čestitke svima!
Učenici i mentor biti će pozvani na nagradni izlet i dodjelu zahvalnica na kraju nastavne godine.