29. svibnja obilježili smo Dan škole mnoštvom zanimljivih radionica.

Učenici 1. razreda reciklirali su stare majice i od njih  izrađivali torbe. Radili su i zvončiće za vjetar.

Drugaši su izrađivali vjetrenjače.

Učenici 3. razreda uređivali su školski kamenjar. Okopavali ga , plijevili i sadili nove sadnice cvijeća. Nakon toga izrađivali su mirisne vrećice punjene začinskim biljem.

I četvrtaši su pomagali u uređenju kamenjara. Nakon toga izrađivali su slike od grančica i obojanih oblutaka.

Učenici viših razrednih odjela podijelili su se u nekoliko zanimljivih radionica.

Radionica determinacije - povezivali su likove iz crtića sa stvarnim životinjama (Toro i Doro - žabe, Zekoslav - zec, Eustahije Brzić - zmija ...)

Grupa učenika osvježila je crte na školskom igralištu.

Kviz znanja - najuspješnija je bila ekipa koju su sačinjavali Noel Štelko, Ivan Smolica i Gabrijel Valenta.

Megadvoboj zagonetkama  - okupio je mnoštvo zainteresiranih ali su najuspješniji bili David Hek i Gabrijel Valenta.

Cornhol - zanimljivo sportsko takmičenje za koje je bilo zainteresirano mnogo učenika. Najbolje rezultate postigli su Matija Benčić i Ivan Smolica te David Hek i Matej Težak.

Radionica pripreme hrane - okupila je sve one koji su se željeli okušati u izradi pljukanca i pečenju palačinki. Na stollu su se našli pljukanci u umaku od vrhnja i tartufa te razne vrste palačinki s marmeladom i nutelom.

Raznovrsne radionice i zadovoljni učenici rezultat su ovogodišnjeg obilježavanja Dana škole.

objavio: Mirjana Zović   datum: 7. 6. 2024.