IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ U UČIONICI 6. RAZREDA

Na satu Hrvatskoga jezika, prilikom obrade lektire, posjetila nas je jedna od najznačajnijih hrvatskih književnica za djecu i mlade, Ivana Brlić-Mažuranić.

Naravno, doživljena očima učenika 6. razreda, a posebno je njome bila inspirirana učenica  Nikol Zović koja je pričala o njezinu životu i stvaralaštvu. Njezin velik opus djela koje nam je ostavila u trajno nasljeđe dokazuju da je s pravom nazivaju hrvatskim Andersenom.

Također, naša učenica 6. razreda Ivana Rotar koja se već istaknula u dramsko - scenskim nastupima na svoj osebujan i maštovit način, dočarala nam  je priču "Kako je Potjeh tražio istinu" iz  Ivanih "Priča iz davnina" potičući nas pritom na neke temeljne ljudske vrijednosti poput poštenja i dobrote. Na pitanje jesu li Ivanina djela samo priče pisane za neka davna, prošla vremena ili one "žive" i danas, prosudite sami.

Učiteljica Jelena Načinović

Priloženi dokumenti:
KAKO_JE_POTJEH_TRAZIO_ISTINU.mp4 (21.03 MB)

objavio: Mirjana Zović   datum: 30. 5. 2024.