Dan hrvatske knjige

U petak, 22. travnja 2016. povodom Dana hrvatske knjige u goste nam je stigla Jadranka Čunčić Bandov.

JADRANKA ČUNČIĆ - BANDOV rođena je 1956. godine u Zagrebu. Djetinjstvo je provela u Kućama nedaleko Velike Gorice. Osnovnu školu polazila je u Vukovini, a Školu za odgojiteljice završila je u Zagrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala povijest umjetnosti i češki jezik. Još kao učenica Škole za odgojiteljice uključila se u rad lutkarskog kazališta Kvak, gdje je bila svestrano angažirana - od pisanja igrokaza do glume i animacije. Zahvaljujući dugogodišnjem lutkarskom iskustvu, danas predstavlja vlastite igrokaze djeci kroz lutkarskekolaž-predstave. Igrokazi su joj objavljeni u raznim zbornicima, priručnicima, čitankama i časopisima za djecu te u antologiji hrvatskog dječjeg igrokaza. Do sada je objavila zbirke: Razgovori u travi; Od jarca do komarca; Igre sa zmajevima; Šale, trice, zvrndalice; Puž na raskrižju te slikovnicu Iju-ju i strip-album Boduljko i Žbunika. Igre sa zmajevima uvrštene su u lektiru za četvrti razred osnovne škole. Autorica je teksta lutkarske serije Tikvići. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika.

Gošća je u našoj knjižnici održala dvije predstave kojima su prisustvovali učenici 1.a i 1.c razreda te učenici 4.a, 4.b i 4.c razreda sa svojim razrednicama.Učenicima se spisateljica predstavila svojim igrokazima u kojima je koristila lutke izrađene od sušenih tikvi i raznih drugih materijala, a učenici su sa zanimanjem pratili predstave i rado se uključivali kada se to od njih tražilo. Gošća je suvereno vladala malom pozornicom a u 45 minuta trajanja svake predstave uspjela je uprizoriti dvadesetak različitih likova koji su svojom pojavom izazivali salve smijeha.

objavio: Jadranka Mrak   datum: 26. 4. 2016.