Biljke i životinje našeg kraja

Učenici 2.a razreda učili su o biljkama i životinjama našeg kraja.

Kako bi učenje učinili što zanimljivijim ugostili smo Irenu Kotigu, vlasnicu SOPG imanja Valvasor na Lindaru.

U učionici smo odradili 5 predavanja:

• Prvo predavanje nosilo je naziv Obiteljski vrtovi.
  • 16.4.2024. održano je 2. predavanje, a obrađivao se uzgoj kokoši.
  • 19.4.2024. održano je 3. predavanje, obrađivao se uzgoj koza. Predavanje je održao učenik 6.b razreda Petar Lenček, koji se na imanju Valvasor brine o uzgoju koza i pomaže svojim ukućanima u svemu što treba.
  • 25.4.2024. održana su 2 predavanja: Čarolija otpada – pretvaranje otpada u zlato i Poljoprivredna proizvodnja u skladu s prirodom.

Kada smo usvojili neka nova znanja došli smo na ideju da zasadimo mali vrt u svom razredu i brinemo o njemu.

Na kraju slijedilo je ono najljepše, a to je posjet u Lindar koji smo ostvarili 17.5.2024.

Na licu mjesta vidjeli smo sve o čemu smo učili. Bilo je poučno i zabavno, a učenje u prirodi je sve samo ne dosadno.

Učiteljica Tatjana Maligec

objavio: Slađana Jukić   datum: 21. 5. 2024.