Susreti "Nazorovaca"

U četvrtak, 23. svibnja naša je škola je bila domaćin Susreta Nazorovaca – susreta istarskih škola koje nose ime jednog od najplodonosnijeg pisaca u hrvatskoj književnosti.

Najviše osnovnih škola u Hrvatskoj nazvano je po hrvatskom književniku Vladimiru Nazoru. Čak njih 29 nose ime ovog Bračanina, a mi smo ugostili OŠ Vladimira Nazora iz Rovinja, Vrsara, Krnice i Potpićna.

Ovogodišnji su „Susreti“ obilježeni radom u literarno-scenskoj, glazbenoj i likovnoj radionici te potragom za blagom i kvizom.

Nakon zanimljivih aktivnosti uslijedila je prezentacija rada - izbor najboljeg loga Nazorovaca, proglašenje pobjedničke ekipe u kvizu i predstavljanje zajedničke priče nastale u literarnoj i glazbenoj radionici.

Svi su učenici i učitelji otišli kućama radosni i bogatiji za nova prijateljstva koja su se razvila upravo u stvaralačkom radu.

Radionice su pripremile i vodile učiteljice Ivana Grabrović, Nataša Maruškić Popadić, Gordana Štrucelj, Dušanka Tomić Luk, pedagoginja Lea Ferlin te knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić.

Što su Nazorovci sve naučili pogledajte na sljedećim fotografijama i videu.

Učiteljice Ivana Grabrović i Nataša Maruškić Popadić

Priloženi dokumenti:
01_završna_nazorovci.mkv (24.52 MB)

objavio: Slađana Jukić   datum: 27. 5. 2024.