Prvi dan škole

U ponedjeljak, 9. rujna započela je nova nastavna godina. U Matičnu školu Pazin pristiglo je 625 učenika, od čega 81 učenik prvih razreda! Prvašiće i njihove roditelje dočekao je i pozdravio ravnatelj s učiteljicama, no nažalost kiša nije popuštala te nas je na trenutak kišovito vrijeme omelo u programu. Ipak, učenici četvrtih razreda su sa svojim prigodnim programom, unatoč ružnom vremenu i kiši, svih razveselili te su svi zajedno zaplesali i zapjevali. Neka kiša ne obeshrabi naše đake jer vjerujemo da će tijekom godine u školi biti mnogo sunčanih i toplih trenutaka!

Učenike je posjetila i gradonačelnica Grada Pazina i zaželjela im filmski početak, darujući im kino ulaznice.

U školu su krenuli sada,
Svi đaci našega grada.
Na školska vrata učinili su korak prvi,
Smijeh i veselje ponovno hodnicima vrvi.

Šarene školske torbe, olovke i knjige,
Uz prijatelja u klupi svatko zaboravi na brige.
Nešto novo donosi nam svaki dan,
Ali zajedništvo i prijateljstvo odličan su plan.

Svim učenicima naše škole želimo ugodan i sretan početak nastavne godine. I ne zaboravite, jedino bogatstvo koje je vrijedno skupljanja jesu uspomene.

objavio: Lea Ferlin   datum: 10. 9. 2024.