"Od svjetleće diode do 3D pisača"

Tijekom proteklog vikenda, 19. i 20. rujna, u učionici Tehničke kulture u Matičnoj školi, održana je radionica za učitelje na temu Tehnologija 3D ispisa - dizajn, priprema i izrada 3D modela. Radionicu je uspješno pohađalo četvero učitelja (Silvija Šupljina Buršić, Nika Katerina Zidarić, Darko Suman i Dario Škrinjar). Radionicu su vodili dr. sc. Davor Antonić i Ivica Brenko, dipl. inž., predstavnici tvrtke Mikroelekronika d.o.o. od koje je naša škola nabavila 3D pisač.

Sredstva za 3D pisač i edukaciju učitelja osigurana su temeljem natječaja Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta na kojem je naš projekt „Od svjetleće diode do 3D pisača“ dobio podršku.

Projekt se prvenstveno odnosi na darovite učenike uključene u grupi slobodnih aktivnosti Robotika, ali ne isključuje i druge učenike i učitelje koji se na određeni način žele uključiti u primjenu suvremenih tehnologija.

Inače, cijena samog pisača je znatno niža ako se isporučuje u dijelovima, pa je tako i naručen. Oko sastavljanja pisača potrudili su se tijekom ljeta učitelj Darko Suman i učenici Noa Belić, Ivan Dušman i Luka Ladavac. Nakon uspješnog sastavljanja i završne kalibracije, pisač se na edukaciji pokazao potpuno funkcionalan te vjerujemo da je spreman za izazove koje će kreativni učenici i educirani učitelji zajednički osmisliti.

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 22. 9. 2015.