Sretan Dan učitelja!

Svjetski se dan učitelja obilježava svake godine 5. listopada. Grad Pazin proslavio ga je svečanom dodjelom priznanja jubilarcima i jubilarkama za 10, 15, 20, 25, 30, 35 i 40 godina rada u sustavu odgoja i obrazovanja.

Svjetski je dan učitelja posvećen svim učiteljima, koji svojim radom oblikuju budućnost djece i mladih i svakodnevno posvećuju svoje znanje, trud i strast kako bi obrazovali generacije učenika i pripremili ih za životne izazove. Rad učitelja nije samo posao, već i poziv.

Danas je prilika da se prisjetimo svih onih trenutaka kada su nas učitelji inspirirali, potaknuli na učenje i razvijanje vlastitih talenata. Također je trenutak kada izražavamo duboku zahvalnost za sve što učitelji čine za naše obrazovanje i razvoj.

U prostorima Pučkog otvorenog učilišta u Pazinu održan je svečani prijem učitelja i učiteljica. Čestitke još jednom svim jubilarcima i jubilarkama na predanom dugogodišnjem radu!

Hvala predstavnicima Grada Pazina na organizaciji prijema, a posebno hvala našim kuharicama koje vrijedno rade svakoga dana i pripremaju preko 700 marendi, a koje su i za ovu svečanu priliku odvojile svoje vrijeme i dale svoj veliki doprinos.

objavio: Lea Ferlin   datum: 5. 10. 2023.