Ugostili smo učenike iz Italije, Španjolske i Luksemburga (Erasmus projekt Ja sam OK)

U našu su školu u ponedjeljak, 16. listopada 2023. stigli gosti iz 3 europske škole: Istituto comprensivo di San Giorgio di Mantova, Monte-Sión iz španjolskog Torrenta i German-Luxembourgish Schengen Lyceum Perl iz Luksemburga. 24 učenika boravit će tijekom tjedna u domovima učenika iz Pazina, Trviža, Karojbe i Motovuna.

Njihove su škole partneri u Erasmus+ projektu "Ja sam OK", kojeg naša škola provodi od svibnja 2023. godine. Međutim, ovaj je tjedan prilika da škola Pazin bude partner i domaćin u njihovim projektima te pokaže svoje primjere dobre prakse.

Pregršt tjednih aktivnosti spajaju učenje o kulturi, zdravlje i nove metode poučavanja. Izrada fuži, pisanje glagoljice, printanje 3d privjesaka glagoljskih inicijala, gradnja kulturnih znamenitosti u Minecraftu, šetnja Parenzanom, posjet Puli i Rovinju te natjecanje u heripoterovskom metloboju na rasporedu je od ponedjeljka do petka, a tim će se aktivnostima ujedno obilježiti Dan europske baštine, Dan kravate, Dan mentalnog zdravlja i Dan zahvalnosti za plodove zemlje.

U ponedjeljak, 16. listopada učenike su u Matičnoj školi dočekali učenici vokalne skupine s učiteljicom Natašom Maruškić Popadić, program je, u ime ravnatelja, vodila zamjenica ravnatelja Nika Katerina Batel, a prezentaciju o školi i gradu pripremila je pedagoginja Lea Ferlin. Učenike i učitelje pozdravila je gradonačelnica Suzana Jašić, koja je podržala Erasmus projekt i mobilnosti učenika. Sve prisutne pozdravila je koordinatorica projekta, učiteljica Kristina Mijandrušić Ladavac. Potom je uslijedio razgled škole i grada.

Učenici su dobili priliku izrađivati fuže, a radionicu su vodile učiteljica Ivana Baća i pedagoginja Lea Ferlin, dok je drugu radionicu - pisanje glagoljice provodila učiteljica hrvatskog jezika, Martina Šajina Ivetić.

Veselimo se aktivnostima koje smo pripremili za učenike u idućim danima.

objavio: Lea Ferlin   datum: 17. 10. 2023.