Misli na sebe – čitaj!

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige, u školskoj se knjižnici započelo s projektom Misli na sebe – čitaj!.

Radi se o cjelogodišnjem projektu u kojem sudjeluju svi učenici šestih razreda, a provode ga učiteljice hrvatskog jezika Ivana Grabrović i Patricija Golob Fonović te knjižničarka Slađana Jukić.

U školskoj su se knjižnici učenici svih šestih razreda tijekom listopada i studenoga upoznali s književnim djelima izvan popisa lektire, a osim toga, odmjerili su i snage u snalaženju u knjižničnom prostoru.

Koliko im je vremena potrebno da se zavuku među knjižnične police i pronađu određeni naslov mjerila im je knjižničarka. Oni najbolji dobili su naravno nagrade, no ni ostali nisu iz knjižnice izašli praznih ruku.

Potom su pojedinačno predstavljeni naslovi koji nisu na popisu lektire, ali su primjereni šestašima.

Evo nekih:

Strašna vila i divlja zima / Jana Bauer ; Mjesto u srcu / Pavao Pavličić ; Gospodin Dis i gospođica Es : božićna priča / Jules Verne ; Spomenar / Jadranka Klepac ; Harry Potter i kamen mudraca / J.K.Rowling ; Tajna Titana Horvata : Uzbudljivi roman za djecu i sve ostale / Hrvoje Kovačević…

Bilo je zabavno, poučno i knjigovito :D.

Sada šestaši imaju idući zadatak, o čemu će više govora biti u idućim fazama ovog projekta. Svi se unaprijed veselimo!

Knjižničarka Slađana Jukić i učiteljice hrvatskog jezika Ivana Grabrović i Patricija Golob Fonović

objavio: Slađana Jukić   datum: 15. 11. 2023.