Pripremni sastanak u Italiji

Krajem listopada, točnije 26. i 27. listopada 2023. održana je prva aktivnost u sklopu odobrenog Erasmus+ projekta "4C čarolija / The Magic of 4C". Ravnatelj Ivan Štefanić, koordinatorica projekta Lea Ferlin i učiteljica Kristina Mijandrušić Ladavac otputovali su u Luccu, Italiju i sastali se s partnerima iz drugih škola koje sudjeluju u projektu. Radi se o, zasad, tri škole iz Italije, Španjolske i Grčke.

Domaćin sastanka bila je škola Istituto Comprensivo Camigliano, koja se nalazi nedaleko grada Lucce u Toskani. Srdačan doček i obilazak škole pripremile su učiteljice engleskog jezika zajedno s učenicima, a prisutne je pozdravila i ravnateljica škole.

Sastanku su se na daljinu pridružile dvije učiteljice engleskog jezika iz španjolske škole, koje ćemo imati priliku ugostiti idući tjedan od 20. do 24. studenoga. Učiteljice će doći u našu školu kako bi ostvarile svoju mobilnost job shadowinga. Radi se o promatranju rada škole, metoda i oblika rada, nastave i drugih aktivnosti koje su vezane uz njihove projektne ciljeve. Sastanku je prisustvovala i učiteljica iz Grčke, s kojom smo također u kontaktu i pripremamo mobilnosti učitelja i učenika.

Na sastanku su, osim aktivnosti učenika, dogovoreni i datumi svih mobilnosti koje su planirane projektom "4C čarolija/The Magic od 4C". Vremenik je sljedeći:

• 20. - 24. studenog 2023. - job shadowing kolega iz Španjolske,
  • 17. siječnja 2024. - online susret učenika i učitelja uključenih u projekt,
  • travanj 2024. - job shadowing učitelja biologije i kemije u Španjolskoj,
  • veljača 2024. - prva mobilnost učenika u Grčku i učitelja povijesti i geografije također u grčku školu,
  • svibanj 2024. - domaćini smo i ugošćavamo učenike partnerskih škola,
  • studeni 2024. - druga mobilnost učenika u Italiju.

Čeka nas puno rada i pripreme, ali vjerujemo da smo na dobrom putu i da ćemo uspješno realizirati planirane aktivnosti.

Dosad smo u sklopu projekta obilježili njegov početak, organizirali smo okrugli stol za roditelje, javnu debatu učenika, a izvršen je i odabir učenika koji će sudjelovati u projektu. Uskoro se planira provesti i sastanak s učenicima koji će sudjelovati na mobilnostima.

Podsjetimo, ciljevi projekta su:

• razviti i primijeniti inovativne metode rada s ciljem poticanja kritičkog razmišljanja, kreativnosti, suradnje i komunikacije kod učenika i učitelja (4 Cs),
  • osvijestiti važnost materijalne i nematerijalne kulturne baštine i upoznati europsku kulturnu baštinu.

​Projekt je financiran sredstvima Europske unije.

objavio: Lea Ferlin   datum: 17. 11. 2023.