Ugostili smo učitelje iz Španjolske

U sklopu tek započetog Erasmus+ projekta "4C čarolija / The Magic of 4C" dobili smo priliku ugostiti troje učitelja iz španjolske škole I.E.S San Fulgencio u blizini Cartagene, Murcia.

Učitelji su sudjelovali u aktivnostima u našoj školi od 20. studenoga do 24. studenoga 2023. godine.

Cijeli su tjedan dvije učiteljice engleskog jezika i učitelj tjelesne i zdravstvene kulture sudjelovali u aktivnostima koje je u sklopu projekta organizirala i pripremila koordinatorica projekta Lea Ferlin. Tim kojeg su, uz ravnatelja škole Ivana Štefanića, koordinatoricu projekta Leu Ferlin i edukacijsku rehabilitatoricu Jasminu Franković Pamić, činili učitelji Kristina Mijandrušić Ladavac, Marta Červar, Ivana Šuran Koraca, Tanja Mendiković, Sanja Mofardin, Paolo Maligec, Dalibor Radović, Erik Šepić, Eduard Videka, Veljko Ferenčak, Dušanka Tomić Luk i David Jelenković, ugostili su španjolske kolege i pokazali se izvrsnim domaćinima.

Španjolski učitelji su tijekom cijelog tjedna prisustvovali nastavi naših učitelja, upoznali su se s radom naše škole, upoznali su i obišli Pazin te vrijeme proveli na Zarečkom krovu. U srijedu su radni dan proveli u Područnoj školi Sveti Petar u Šumi, dok u su četvrtak bili uključeni u aktivnosti u našim Područnim školama Lupoglavu i Karojbi. Prisustvovali su i Županijskom stručnom vijeću učitelja engleskog jezika koji je održan u zbornici Matične škole u Pazinu.

U poslijepodnevnim satima učitelji su razgledali Poreč, Motovun i Buzet.

Povratne informacije su i više nego pozitivne. Oduševljeni su našim načinom rada, organizacijom škole, srdačnošću i toplinom, a nama je drago da smo uspostavili još jednu kvalitetnu suradnju sa španjolskom školom jer upravo će oni biti domaćini našim učenicima u travnju ove školske godine!

objavio: Lea Ferlin   datum: 27. 11. 2023.