PAŽNJA! PAŽNJA! SPRJEČIMO KATASTROFU!

U cilju promoviranja operativnih snaga, našu su Matičnu školu u srijedu, 22. studenog, posjetili članovi i ravnateljstvo Službe civilne zaštite Pazin te su s našim učenicima 5. razreda, a dijelom i 1. i 2. razreda, proveli dio aktivnosti projekta Na putu do smanjenja rizika od katastrofa (u nastavku SROK projekt).

U ovoj jedinstvenoj prilici, učenici su u holu škole mogli vidjeti tko sve može pomoći u slučajevima nesreća, te istražiti metode sprječavanja katastrofa kroz edukacijske modele poplave, potresa i klizišta te potresa, u izvedbi tvrtke Trotočka d.o.o.

Osim toga, projektom su predviđene brojne aktivnosti (nabava simulatora potresa i teretnog vozila, educiranje nastavnika i priprema nastavnika za educiranje učenika, istraživanje učinaka edukacije o SROK-u, izrada internetske stranice SROK-a, izrada promotivnog materijala i dr.) od kojih je većina realizirana. Kako bi aktivnosti prikazali široj populaciji, voditelji aktivnosti prolaze kroz 21 županijska središta i škole uključene u projekt te time šire svijest o tome tko je sve uključen u spašavanje.

Učenici su od pojedinih članova primili i promotivne materijale, a svi su učenici slobodno mogli postavljati pitanja i širiti znanje o mogućnostima pojedinih službi na terenu.

Valentina Rabar Matković., psihologinja

objavio: Slađana Jukić   datum: 27. 11. 2023.