"Čitajmo naglas", 4. i 6. razredi - polufinale

U ponedjeljak, 27. studenoga održano je polufinale natjecanja „Čitajmo naglas“ za učenike četvrtih razreda, dok je polufinalno natjecanje za učenike šestih razreda ono održano tjedan dana kasnije, 4. prosinca 2023.

Natjecanje u „Čitanju naglas“ u našoj se školi uspješno odvija već jedanaestu godinu za redom, a namijenjeno je učenicima četvrtih i šestih razreda Matične i svih njezinih područnih škola.

Nakon što se po školama provedu polufinalna natjecanja, veliko finale, na kojemu sudjeluje po jedan učenik iz svakog četvrtog i šestog razreda održava se već tradicionalno u mjesecu travnju, povodom Svjetskog dana knjige.

Ove godine u natjecanju su u kategoriji četvrtih razreda u Matičnoj školi sudjelovali:

4.a razred: Ante Tomišić, Lucija Zgrablić, Lucija Jurčić i Marijana Pamić

4.b razred: Eni Žufić, Hana Udovičić i Filip Kaser

4.c razred: Karlo Udovičić, Adrian Vojsković, Tea Damijanić i Tonka Nefat

Pobjedu su odnijele učenice Lucija Zgrablić, 4.a, Eni Žufić, 4.b i Tonka Nefat, 4.c razred.

U kategoriji šestih razreda u Matičnoj školi sudjelovali su:

6.a razred: Rebeka Šestan, Eleonora Milanović, Ana Ivetić i Juraj Ćus

6.b razred: Jan Jovičić i Eva Udovičić

6.c razred: Marta Kaser i Glorija Cvitko

6.d razred: Ema Šuran, Nora Vretenar i Gian Milošević

Bilo je vrlo tijesno, ali pobjedu su odnijeli: učenica 6.a razreda Eleonora Milanović, učenik 6.b razreda Jan Jovičić, učenica 6.c razreda Marta Kaser te Nora Vretenar, učenica 6.d razreda.

Svi sudionici natjecanja jako su se trudili, bili su izražajni i jasni i dovoljno glasni te uživljeni u samo čitanje.

Čestitamo pobjednicima jer su se pokazali pravi čitalački talent i vjerujemo da će u finalu polučiti veliki uspjeh.

I za kraj, jedan inspirativni citat:

Knjige i vrata ista su stvar. Otvorite ih i pređete u drugi svijet.

(Jeanette Winterson)

Knjižničari Slađana Jukić i Dean Murić

objavio: Slađana Jukić   datum: 6. 12. 2023.