Prenosimo iskustvo 2

13. 2. 2024. učenicima 7. razreda u matičnoj školi u Pazinu  svoje iskustvo u mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta "Ja sam OK" prezentirali su već iskusni erasmusovci. U pratnji učenika bila je učiteljica Elizabeta Ferenčak.

Učenice Tia Kazalac i Tara Jurišić prezentirale su svoju mobilnost u Lukemburgu, a Jakov Kajapić i Tvrtko Ferenčak su prezentirali svoju mobilnost u Italiji. Govorili su o školskom sustavu u zemljama koje su posjetili, o aktivnostima koje su bile planirane u rasporedu tijekom mobilnosti. Iz posjeta Mantovi, Italija, izdvojili su radionicu o mindfulnessu i posjet parku prirode oko rijeke Mincio i jezerima oko Mantove.

Iz posjeta školi u Perlu, Luksemburg, kao zanimljivu aktivnost predstavili su Tai Chi vježbe, penjanje po umjetnim stijenama i kuhanje ručka u školskoj učionici za domaćinstvo.

Prisutni su bili učenici koji planiraju mobilnost u sklopu projekta "Ja sam OK" krajem veljače kao i učenici koji planiraju mobilnost u sklopu projekta "4C čarolija" zajedno s učiteljicama koje ih prate na mobilnosti. Kroz gostovanje cilj je bio učenicima pred kojima je mobilnost predstaviti način rada na grupnim mobilnostima i prenijeti (pozitivne) dojmove o boravku u europskim školama i obiteljima. Erasmus+ mobilnosti zasigurno u svakom pojedincu sudioniku potiče razvijanje društvenih vještina kao i jačanje samopouzdanja i kulturalnih kompetencija.

tekst: Elizabeta Ferenčak i Kristina Mijandrušić Ladavac

objavio: Kristina Mijandrušić Ladavac   datum: 16. 2. 2024.